Тиждень народознавства
- Альбіна Акімова
- 16 лют. 2021 р.
- Читати 2 хв
Формувати у вихованців уміння свято зберігати сторінки історії свого краю, виховувати любов до отчої землі, до рідного народу, до материнської пісні та народної культури – такою була мета Тижня народознавства, який проходив у ДНЗ «Зірочка» з 1 по 7 лютого 2021 р.
Протягом тижня педагоги розповідали дошкільнятам про обереги України, народні традиції та звичаї, про народні свята і обряди, музику і прикладне мистецтво, про веселі іграшки й забави.
У рамках тижня в групі раннього віку проведено заняття з розвитку мовлення «Читання казки «Рукавичка», де діти вчилися уважно слухати казку, імітувати рухи героїв казки; поповнили свій словник пестливими словами: казочка, собачка, жабка, мишка, зайчик, лисичка, дідусь; отримали позитивні емоції; збагатили знання про навколишній світ.
Заняття з декоративної аплікації пройшло у молодшій групі. Діти вчилися викладати і наклеювати візерунок на формі круга за мотивами української кераміки; розташовувати елементи візерунка симетрично в певній послідовності: квітку з пелюстками посередині, листочки по каймі, закріплювали вміння користуватись клеєм, серветкою.
У середній групі пройшло інтегроване заняття за темою «Що ми знаємо про Україну». Діти закріпили знання про Україну, збагатили знання дітей про існування різних країн, національностей, мов; вчилися помічати і характеризувати особливості людей з різних країн.
Протягом тижня народознавства діти старшої групи поповнили свої знання про український рушник, значення кольорів ниток на ньому, про використання рушників у побуті, про давні українські звичаї та обряди, які пов’язані з рушником. У дидактичній грі «Яке наше вбирання» малята закріпили та уточнили знання про український національний костюм, його вигляд. Вихователі вчили дітей проявляти шанобливе ставлення до традицій та звичаїв свого народу.
На занятті з народознавства «Чим багата хата українська?» діти закріпити уявлення про інтер’єр давнього українського житла, предмети старовинного посуду.
Переконані, що такі заходи сприяють дотриманню родино-національних традицій, забезпечують зв’язок поколінь, зберігають культурні скарби народу.
Comments